fbpx

Valida – automatické business poradenstvo pre firmy

Pred niekoľkými dňami sme spustili pilotnú verziu automatizovaného podnikateľského poradcu Valida. Valida využíva moderné technológie na automatizované spracovanie a analýzu rozsiahleho množstva verejne dostupných údajov. Naším cieľom je priniesť vám užitočné informácie, ktoré pomôžu zlepšiť konkurencieschopnosť vašej firmy a umožnia vám rýchlejšie overiť vašich partnerov a zákazníkov.

Automatizované business poradenstvo?

Áno, správne ste pochopili. V dnešnej dobe sú dáta silným nástrojom, a preto chceme naučiť našu platformu Valida rozumieť ich jazyku.

Chceme preniesť naše bohaté poradenské know-how do podoby čísel a grafov, ktoré budete schopní ľahko interpretovať. Valida sa postupne učí, ako pre vás interpretovať verejne dostupné dáta a odpovedať na otázky, ktoré podporia váš rozvoj a rast podnikania. Spolu sa naučíme čítať dáta a objavovať nové príležitosti.

Služby, ktoré pomáhajú firmám

V pilotnej verzii projektu Valida spúšťame tri dôležité časti, ktoré vám pomôžu získať hodnotné informácie a lepšie porozumieť vášmu podnikaniu: Vizitka firmy, Porovnávač finančných ukazovateľov a Test podniku v ťažkostiach.

Vizitka firmy

Umožníme vám jednoducho a rýchlo overiť, ako sa vašej firme darí. Na jednom mieste nájdete dôležité informácie, ktoré súvisia s financiami. Zameriavame sa na najdôležitejšie údaje získané z verejných zdrojov, aby ste mohli získať relevantné informácie bez zbytočného vyhľadávania.

Porovnávač finančných ukazovateľov

S Validou môžete jednoducho porovnávať a analyzovať až 5 firiem súčasne. Ponúkame vám možnosť porovnávať sa s konkurenčnými firmami, identifikovať slabé a silné stránky a získať komplexnejší pohľad na váš biznis. Tento nástroj vám umožní získať dôležité informácie o finančných ukazovateľoch, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní a stratégii vášho podnikania.

Test podniku v ťažkostiach

Spustili sme aj službu službu Test podniku v ťažkostiach, ktorá automaticky overí, či podnik spĺňa podmienky určené v Nariadení EÚ č. 1301/2013. Táto služba vám pomôže rýchlo overiť, či napríklad firma spĺňa jednu zo základných podmienok pre získanie grantu.

V projekte Valida pracujeme s množstvom verejne dostupných dát, ktoré postupne rozširujeme. Podrobné informácie o dátových zdrojoch, ktoré využívame, nájdete v našom článku o spôsobe spracovania dát. Pripravili sme pre vás aj praktické články a návody, ako čítať firemné dáta a porozumieť metodike a pojmom vo svete financií. Veríme, že budete milo prekvapení, aké zaujímavé informácie môžeme získavať prostredníctvom správneho spracovania a analýzy dostupných údajov.

Prihláste sa na odber noviniek

Podobné články