fbpx

Práca v kocke

Vždy sa najradšej učíme od tých najlepších v odbore. Príkladom je aj projekt – Social Impact Vouchers – ktorého výstupom na Slovensku je portál Práca v kocke.

O projekte

Projekt nadväzuje na dlhoročnú aktivitu nemeckých partnerov projektu Diakonisches Werk der evangelischen Kirche in Württemberg e.V. a Sozialunternehmen Neue Arbeit gGmbH. Títo partneri sa dlhodobo venujú pomoci ľudí zo znevýhodnených skupín na trhu práce. Uchádzači o prácu majú možnosť získať voucher, ktorý im zaručí pracovné miesto u spolupracujúcich zamestnávateľov (napríklad cirkev, neziskové organizácie, sociálne podniky, firmy a pod.). V nemeckom modeli sú zamestnávateľom preplácané aj náklady na zamestnávanie ľudí zapojených do programu.

Cieľom projektu Social Impact Vouchers je pilotne otestovať založenie a fungovanie fondu, prostredníctvom ktorého sa bude financovať program voucherov a zamestnávania ľudí zo znevýhodnených skupín v 8 stredoeurópskych krajinách. Každá krajina si pritom sama zvolí cieľovú skupinu aj systém fungovania fondu.

Na Slovensku sú cieľovou skupinou predovšetkým absolventi stredných škôl. Predpokladá sa, že v budúcnosti príde k rozšíreniu cieľovej skupiny voucher programu na Slovensku. Portál práca v kocke prepája záujemcov o prácu so zamestnávateľmi. Ako bonus ponúka celú škálu atraktívnych individuálnych i skupinových školení, ktoré zvýšia uplatniteľnosť uchádzačov o prácu. Všetky školenia a konzultácie sú pritom vďaka projektu poskytované zadarmo.

Ste absolvent a hľadáte si prvú prácu? Alebo máte ideálnu pracovnú pozíciu pre absolventov? Navštívte portál Práca v kocke a my vás už prepojíme!

Stránka projektu

www.pracavkocke.sk

Riešite podobné problémy?
Dajte nám vedieť, radi Vám poradíme.