Zameriavate sa vo vašom biznise skutočne na tie správne veci?

09.12.2014 / Podpora podnikania

Pri našich projektoch a konzultáciách vidíme, že veľa slovenských firiem sa stále pozerá na svoj biznis iba z vlastnej perspektívy. Svoj  produkt alebo nápad na projekt považujú za dokonalý a vyvíjajú maximálnu snahu, aby ho pretlačili na trh a popritom optimalizovali všetky procesy, štruktúry a náklady vo firme. Snažia sa teda inými slovami robiť veci správne. Málokto sa ale zamyslí, či vôbec robí správne veci. Či ich nápad alebo produkt je skutočne to, čo spotrebitelia potrebujú a budú si ochotní kúpiť. A kto je vôbec ich cieľová skupina, aké má potreby a ako sa rozhoduje pri nákupe.

Bez úvodného spoznania zákazníkov a vytvárania produktov v interakcii s nimi sa v dnešnej dobe už nezaobídeme. Tento proces „prezretia a spoznania zákazníkov“ často sprevádza inovácia produktov/služieb alebo celých biznis modelov. Je to nutná podmienka pre správne nastavenie dlhodobej stratégie firmy.

Pre otočenie perspektívy uvažovania našich klientov smerom ku zákazníkom používame model Business Model Canvas (BusinessModelGeneration.com). Ten popisuje ako firmy vytvárajú hodnoty pre zákazníkov, ako ich doručujú na trh a za čo sú im zákazníci ochotní platiť. Inými slovami, ako zarábajú.  

Business Model Canvas

V súlade s modelom sa môžete nad vaším biznisom zamyslieť aj vy. Odporúčame začať práve od bloku Zákazníckych segmentov a pokračovať postupne až po krok 9.


 

Ako efektívne pracovať s modelom sa dočítate v článku tu.