fbpx

Poradenstvo pre K + K INDUSTRY

Myjavskej rodinnej firme K + K INDUSTRY, s.r.o. sme radili, ako čerpať eurofondy na znižovanie energetickej náročnosti a ako ďalej rozvíjať svoj biznis.

Dve „K“ v názve predstavujú otca a syna Petra Kotvana, ktorí firmu založili v roku 2013. Výroba podniku nadväzuje na tradičnú strojársku výrobu v regióne, sídli v areáli bývalej Slovenskej armatúrky Myjava. Produkcia je zameraná na sériovú zákazkovú výrobu kovových súčiastok na báze ocele či mosadze. Dodávajú napríklad pre kúrenárske a chladiarenské subdodávateľské spoločnosti.

Podnik v posledných rokoch výrazne rastie. Pod vedením Petra Kotvana ml. robia dobré investičné rozhodnutia, neustále zlepšujú kvalitu, optimalizujú výrobu, obnovujú strojový park, úspešne hľadajú nové segmenty pre podnikanie.

K+K INDUSTRY je príkladom, že slovenský priemysel rozhodne nie je iba o pobočkách zahraničných firiem na Slovensku. Z analytických dát Valida.sk vyplýva, firiem tohto typu – lokálne vlastnených, ktoré sa nachádzajú niekde uprostred dodávateľského reťazca – sú na Slovensku stovky. Opierajú sa o know-how zdedené zo starších výrobných podnikov, odovzdávajú sa v nich znalosti a skúsenosti z generácie na generáciu, vedia dobre hospodáriť.

Výzvou pre tieto podniky a ich manažmenty je, ako tieto skúsenosti zúročiť a posunúť sa k výrobe s vyššou pridanou hodnotou.

Juraj Ďurina

SME Business Consultant

Som súčasťou tímu, ktorý radí pri zefektívňovaní organizácií, zlepšovaní služieb zákazníkom a rozvoji biznisov malých a stredných podnikov.

Prihláste sa na odber noviniek

Podobné články