fbpx

Rekordný počet žiakov na online exkurziách

Aj tento rok sme v spolupráci so Slovenskou alianciou moderného obchodu (SAMO) zrealizovali online exkurzie na podporu duálneho vzdelávania. Rekordných, vyše 2000 pripojených žiakov základných škôl, bolo zároveň peknou oslavou našej 3-ročnej spolupráce.

Moderný obchod je príležitosťou pre každého
Slovenská aliancia moderného obchodu, ktorú tvoria najväčšie obchodné spoločnosti (Billa, dm drogerie markt, Kaufland, Lidl, Metro, Tesco a Terno) podporuje a zároveň motivuje žiakov základných škôl k štúdiu obchodu. Jednou z takýchto foriem je aj náš úspešný koncept „online exkurzie“, vďaka ktorému dokážeme žiakom deviatych ročníkov odprezentovať moderné obchodné odbory, možnosti uplatnenia a kariérneho rastu v sektore obchodu.

Praktické vyučovanie je na nezaplatenie
Deviataci majú aj v roku 2023 možnosť študovať počas strednej školy duálne, čo pre ich kariérny rozvoj znamená veľké množstvo výhod. Keďže sa učia jeden týždeň v škole a druhý týždeň praxujú u zamestnávateľa, dokážu teoretické vedomosti implementovať v praxi. Získavajú cenné skúsenosti, pochopia, ako funguje obchod v realite, naučia sa pri tom komunikovať, predávať, robiť marketing a zároveň riešiť situácie, s ktorými sa v školskej lavici nestretnú. Samozrejmosťou je aj štipendium, v rámci ktorého získavajú finančné ohodnotenie.

Online exkurzie s Centire
Výhody duálneho vzdelávania v sektore obchodu nám potvrdili aj súčasní študenti stredných škôl, s ktorými sme počas online exkurzií realizovali rozhovory. Celkovo išlo o tri vysielania (západné / stredné / východné Slovensko), na ktorých sa spolu zúčastnilo 75 škôl a celkovo vyše 2000 žiakov. Ide o náš efektívny model, vďaka ktorému dokážeme preniesť hlavné posolstvo duálneho vzdelávania príjemným, priateľským a pochopiteľným spôsobom.

Všetkým zúčastneným študentom ďakujeme za účasť a držíme im palce pri správnom výbere strednej školy!

Prihláste sa na odber noviniek

Podobné články