fbpx

Online vzdelávanie, ktoré dáva zmysel

Vzdelávacie aktivity, ktoré sme realizovali za účelom podpory duálneho vzdelávania, prešli v úvode pandémie rapídnymi zmenami. Dištančné vyučovanie a pandemická situácia nás prinútila zmeniť štruktúru vzdelávacích programov. Vzdelávacie aktivity, exkurzie a prepájanie žiakov so zamestnávateľmi sme naplno integrovali do virtuálneho prostredia. Dnes stojíme opäť na prelome zmeny, kedy sa situácia vracia opäť do normálu.

Výzva pred ktorou tentoraz stojíme je, aby sme vyťažili maximum zo získaných vedomostí a pokračovali vo vzdelávacích aktivitách, ktoré sa v praxi overili.

Online exkurzie sú efektívny nástroj kariérneho rozvoja

Za posledný rok sme zrealizovali 60 online vzdelávacích exkurzií, na ktorých sa zúčastnilo vyše 7000 žiakov. Tieto aktivity sme realizovali pre veľké množstvo zamestnávateľov: dm drogerie markt, Slovenská pošta, Západoslovenská energetika, Volkswagen, U.S. Steel, Continental, Tchibo, GSK, Považský cukor, Hella, Eterna, Velux, Muehlbauer, Kia motors, a mnoho ďalších.


TIP:
Prečítajte si viac o modernom spôsobe prípravy na povolanie, v ktorom sa žiak vzdeláva, ako premeniť teoretické vedomosti na praktické zručnosti priamo u zamestnávateľa v našom článku: Duálne vzdelávanie.


Výhody nášho nového formátu sú nesporné

  • Vysoká miera interakcie a kladenia otázok zo strany žiakov
  • Rapídne zníženie nákladov na realizáciu exkurzií
  • Vysielanie z pohodlia domova / školy v akomkoľvek čase
  • Možnosť štatistík, vyhodnocovanie efektivity a práca s dátami
  • Efektívne vyhodnotenie spätnej väzby
  • Pokračovanie v komunikácii so žiakmi mailovou formou
  • Motivácia žiakov súťažami a hrami

Modelový príklad efektívnej spolupráce s Alianciou moderného obchodu

Jednou z najúspešnejších online vzdelávacích exkurzií bola spolupráca s Alianciou moderného obchodu a spoločnosťou dm drogerie markt, na ktorej sa zúčastnilo vyše 1000 žiakov, zo 120 základných škôl.

Výsledky tejto spolupráce si môžete pozrieť v nasledovnom videu:

Búrame mýty o duálnom vzdelávaní

Vďaka online exkurziám dokážeme znižovať hranice medzi svetom škôl a svetom praxe, medzi ktorými je stále vysoká priepasť. Pomáhame nie len zamestnávateľom v napĺňaní učebných miest, ale rovnako podporujeme kariérny rozvoj žiakov. Búrame mýty nie len na strane žiakov, ale aj na strane rodičov.

Online exkurzia je vstupnou bránou do sveta duálneho vzdelávania. Sme vďaka nej schopní veľmi efektívne prepojiť žiakov so zamestnávateľmi a ukázať im všetky výhody kariérneho rozvoja, už počas strednej školy. Exkurzia nie je len prednáška. Je to interaktívna, plnohodnotná a efektívna forma prepájania firiem so žiakmi. A aj vďaka veľmi pozitívnej spätnej väzbe, v tejto aktivite budeme pokračovať aj naďalej.


Prihláste sa na odber noviniek

Podobné články