fbpx

Online workshopy pre sociálnych podnikateľov cielili na sieťovanie a vzájomnú podporu

Predstavili sme naše skúsenosti s MATCHMAKINGOM

Zaujíma Vás sociálne podnikanie? Radi nezištne pomáhate? Chceli by ste spolupracovať so sociálnymi podnikmi a obojstranne si tak pomôcť napredovať?

Matchmaking a mentoring nie sú pre vás žiadne cudzie výrazy. Aby ste im mohli lepšie porozumieť a navyše získať cenné informácie od odborníkov, ako fungujú a ako ich využívať, pripravili sme pre vás sériu workshopov pre sociálnych a altruistických podnikateľov.

Využiť túto možnosť zdieľania skúsenosti s odborným lektormi  ste mohli bezplatne. 

Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR), v rámci projektu CE RESPONSIBLE pripravilo dva online workshopy. Detailne predstavili možnosti prepojenia spoločensky zodpovedných a sociálnych podnikateľov a spoločného napredovania.

Senior konzultant Ľubomír Billý viedol jeden z online workshopov o matchmakingu.

16.6.2021 │ „Matchmaking – oblasti a nástroje úspešnej spolupráce“ │ Ľubomír Billý (Centire)

Na workshope sa zúčastnili zástupcovia sociálnych podnikov a občianskych združení, ktorým sme prezradili ako matchmaking funguje a čo sú jeho hlavné výhody. Podstatnou časťou workshopu bola prezentácia projektu OpenMaker. Ten mal za cieľ prepojiť svet tradičnej výroby a inovátorov („makerov“). Spájanie prebiehalo v štyroch krajinách súčasne. Konkrétne v Taliansku, Španielsku, vo Veľkej Británii a na Slovensku. Hlavnou matchmakingovou aktivitou bola súťaž.  V rámci nej sa podporilo 21 projektov spolupráce, každý sumou 20 000 eur.

Lektor Ľubomír Billý (Centire) na podujatí priblížil fungovanie slovenského akcelerátora a jeho najúspešnejšie nástroje matchmakingu. Stali sa nimi tematické workshopy, inovačná súťaž a predovšetkým pilotná podporná schéma, ktorá podporila päť projektov spolupráce. 

Záver workshopu bol venovaný rozhovoru s Alenou Horváthovou zo sobi.eco, ktorá s účastníkmi zdieľala skúsenosti z ich úspešného sociálneho podnikania.

Ing. Ľubomír Billý, PhD. (Centire)

Po doktorandskom štúdiu na Ekonomickej univerzite v Bratislave začal v roku 2012 pracovať v poradenskej a výskumnej spoločnosti Centire s.r.o. Ako člen tímu medzinárodných projektov participoval na príprave a realizácii vzdelávacích a výskumných projektov pre klientov zo súkromnej i verejnej sféry, ako aj interných projektov spoločnosti. V roku 2013 absolvoval stáž v prestížnom britskom think-thanku The Young Foundation, ktorý je priekopníkom v téme sociálnych inovácií. V rámci svojej činnosti pracoval na projektoch zameraných na duálne vzdelávanie, inovovanie študijných odborov, či otvorené inovácie. Zároveň je lektorom workshopov a webinárov o projektovom manažmente.  Manažoval slovenské aktivity projektu OpenMaker, ktorého zámerom bolo prepájanie tradičných výrobných firiem a inovátorov. Práve slovenský akcelerátor dosiahol v projekte najlepšie výsledky.

Lubomir Billy

Ľubomír Billý

Tímlíder Centire pre spoločenské inovácie a medzinárodné projekty

Prihláste sa na odber noviniek

Podobné články