fbpx

OpenMaker – prepájanie inovátorov a výrobných firiem

Náš tím pre sociálne inovácie sa v rokoch 2016 – 2018 intenzívne zapojil do realizácie medzinárodného projektu OpenMaker. Projekt bol podporený v rámci programu Horizont 2020 a realizovala ho sieť 21 partnerov zo 6 európskych krajín. Naša spoločnosť v rámci projektu viedla inovačný akcelerátor pre Slovensko. Realizovali sme podujatia, ktoré prepájali tradičné zavedené výrobné firmy a malé nezávislé inovačné tímy. Na tematických workshopoch, prezentáciách a matchmaking workshopoch sa zúčastnilo viac ako 750 zástupcov výrobných firiem, inovátorov a ich partnerov z mimovládneho či verejného sektora.

Veľkým úspechom sa skončila pilotná podporná schéma – súťaž, v rámci ktorej bolo 5 inovatívnych projektov podporených sumou po 20 000 eur.

Medzinárodný projekt následne pokračoval inovačnou súťažou Ideas & Solutions za účasti firiem Volkswagen a Mondelez. Obe spoločnosti zadefinoval a zverejnili konkrétne zadania, ktoré vychádzali z problémov alebo výziev vo výrobe. Na tieto zadania následne reagovali inovátori návrhmi riešení.

Podrobnejšie sa o projekte dočítate na webstránke projektu https://sk.openmaker.eu/.

Autor: Ľubomír Billý

Prihláste sa na odber noviniek

Podobné články