fbpx

Nové technológie pre potravinárov z CELPO

Zrealizovať nápad na zmenu zabehnutých postupov je výzva. Inovácia môže byť finančne náročná a pre bežného podnikateľa nedostupná. Ale nie nemožná! Ukážeme vám, sme pomohli zrealizovať projekt a získať nové technológie pre potravinársku spoločnosť CELPO.

Náš klient – spoločnosť CELPO – CELozrnné POtraviny – vyvinula novú výrobnú technológiu pufovania. Týmto postupom už viac ako desaťročie vyrába celozrnné chlebíky, ktoré poznáme aj pod zľudovelým názvom „polystyrény“. Základnými surovinami sú drvené zrná: jedlej pšenice, raže, ryže natural a kukurice, pšena (proso). Po navlhčení sa tieto suroviny dávkujú do expanznej formy stroja na pečenie, kde vplyvom vysokej teploty (250 °C) a tlaku nastáva v krátkom čase (8 sekúnd) odparenie vlhkosti, napučanie – expanzia zŕn a vytvarovanie korpusov chlebíčkov.

V roku 2015 s našou pomocou k starším zariadeniam výroby pribudli tri nové pufovacie prístroje a baliace zariadenie s automatickým nakladacím systémom výrobkov. Prostredníctvom detektora kovov s košom na vyradené produkty sa zvýšila bezpečnosť. Nemôže sa stať nešťastná náhoda, kedy by sa kus kovu (napr. nachádzajúci sa v zrnách pri žatí) dostal až ku konzumentovi. Zavedenie detektoru kovov do výroby umožnil spoločnosti CELPO získať certifikát FSSC 22000, čo otvorilo možnosti odbytu na trhoch západnej EÚ.

Pomohli sme realizácii projektu od prvotnej myšlienky až po jej pretavenie do reality a previedli sme klienta celým byrokratickým procesom písania a realizácie projektu. Celý čas realizácie projektu sme boli po boku klienta a riešili s ním všetky pozitíva aj negatíva jeho realizácie. Stáli sme pri ňom až do preplatenia nenávratného finančného príspevku (NFP). Takáto je naša práca — robíme ju spoľahlivo, odborne a s radosťou.

Prihláste sa na odber noviniek

Podobné články